ÇİFTLİĞİMİZ

Pastoral Vadi'yi 1999’da oluştururken, ana ürün olarak Valencia tipi portakal yanında limon, mandalina, greyfurt, turunç, zeytin, nar, erik, şeftali, kayısı, cennet hurması, ayva, incir, dut için 900'den fazla fidan diktik. Bu fidanlar büyüdü, ağaç oldu ve meyvelerini verdi. Şimdi sıra yenilerinde... Dere kenarındaki zeytin, söğüt, günlük, çınar, defne, hayıt, mersin, zakkum, süsen, okaliptüs ve çam ağaçlarını koruduk ve çoğalttık.

Bahçelerdeki meyve ağaçlarının arasında, ara ürün olarak sebze ve yem bitkisi üretimi yapıyoruz. Ekolojik tarım yöntemleri ile mevsimine göre yetiştirdiğimiz domates, biber, patlıcan, salatalık, marul, kıvırcık, roka, tere, dereotu, maydanoz, rezene, kişniş, ıspanak, pazı, brokoli karnabahar, pancar, lahana, kırmızılahana, turp, patates, soğan, sarımsak, fasulye, bakla, bezelye, mısır, yer fıstığı, çilek önce konuklarımızın ve çiftlikte çalışan ve yaşayan herkesin beslenme gereksinimi için kullanıyoruz.

Kış için konserveler, reçeller, salçalar, soslar, erişte, tarhana gibi ürünler üretiyor ve daha sonra kullanmak üzere kilerimize kaldırıyoruz. Çiftliğimizin atölyelerinde konuklarımızın ve çiftlik sakinlerinin emekleriyle üretilen bu ürünlerin tadı gerçekten bir başka.

Atımız Rüzgar ile toprağımızı sürüyor, hayvansal ürün ve gübre gereksinimlerimizi karşılamak için, doğal ortamlarında tavuk ve ördeklerimizi, ağılımızda ise keçi ve koyunlarımızı barındırıp, onların da  doğal yemlerle beslenmelerini sağlıyoruz.

GEKA’dan (Güney Ege Kalkınma Ajansı) aldığımız teşvik ile yaptığımız cam seramızda fide ve sebzelerin üretimini gerçekleştiriyoruz. Tohumlarımızı da yine buralarda yeşertiyoruz.